Päritolu: Avastage tõeline maitse
Kui sööte midagi maitsvat, jääb see alati meelde. Ise toitu valmistades tahame me täpselt teada, millist toorainet me kasutame ja me tahame tunda toidu tõelist maitset. Mark Schatzker, toiduasjatundja, nimetab seda "maitse võimuks" – tegemist on alternatiiviga kunstlikele maitseainetele, mis tõepoolest aitab meil iga suutäit väärtustada. Vaadake täispikka episoodija saage teada.
Koostisained, toormaterjal – selles on midagi erilist
Hisato Nakahigashi
Koriluse propageerija ja restoraniomanik
Kuulake oma keha häält
See, kust on pärit meie toit, mõjutab kogu meie keha heaolu. Autor Mark Schatzer usub, et inimene tunneb loomulikku vajadust toitude ja toiduainete järele, mis teda tervena hoiavad, kuid kunstlikud maitseained ajavad keha segadusse. Seda suundumust on võimalik muuta, tarbides kvaliteetset toitu ja suunates teadlikult oma söögiharjumusi nii, et need vastaksid meie tegelikele vajadustele.
Valides kohaliku või mahetoidu, on see heaks lähtepunktiks tervislike söömisharjumuste kujundamisele
Tagasi juurte juurde
Otsustage ise, kust teie toit pärineb ja valige isekasvatatud, käsitsi korjatud ja looduslikest maitsetest tulvil toorained. Avastage rõõm isetehtud, kvaliteetsest toorainest valmistatud leiva üle või korjake oma kodu lähedalt metsast seeni või marju.
Korilus
Korilus värske toidusaamiseks
Koriluse propageerijad Satchiko ja Hisato Nakahigashi on kahe Kyoto äärelinnas paikneva Michelini tärniga restorani omanikud. Nemad korjavad oma saagi kodu lähedalt 10 km raadiusest. Ise korjates saavad nad igasse rooga värsket ja kohalikku maitset lisada, mis annab toidule erilise emotsionaalse mõõtme.
Kodu lähedusest korjatud toit on garanteeritult värske
Oma juurte leidmine
Enne õigete toiduainete leidmist tuleks teil teada, millised toidud teile kõige rohkem korda lähevad. Külastage meie Maitsete väärtustamise lehekülgi, et näha, kuidas toidu kvaliteet toitumist mõjutab ning laadige rakenduse kaudu alla hõrgutavaid retsepte.
MAITSED TEIE ÄRANÄGEMISEL
Sisenege esimesse tõeliselt suhtlevasse küpsetusmaailma. Õigete vahenditega, õigel ajal ja õiges kohas.
JAHUTAMINE: UNUSTATUD ETAPP
Võib tunduda paradoksaalne, et ajal, mil oleme keskkonnateadlikumad kui eales varem, ei oska me oma toidust enam lugu pidada. Asjatundjad väidavad, et toidu õige säilitamine ja ülejääkide õige kasutamine võib viia uute maitseteni ja arendada loovust. Vaadake täispikka episoodi ja saage teada.
Toidu säilitamine ei pea maitset nõrgendama, vaid seda saab ka juurde tekitada
Ludwig Maurer
Wagyu veiste kasvataja ja lihameister
Maitserevolutsioon
Keskmiselt visatakse toodetud toidust minema 1/3, sest see ei vasta meie esteetilistele ootustele. Aga peagi on oodata revolutsiooni puhkemist. Feedback, mille on loonud Tristram Stuart, kasutab sellist toorainet meie teadlikkuse tõstmiseks. Nii mõndagi saame teha ka oma kodus. Säilitades toitu õigesti ja õigel temperatuuril, suudame me raiskamist vähendada ja tarbida ka maitsvamat toitu.
Sellel sündmusel küpsetab Feedback Euroopa suurimas potis ülejääkidest suure pidusöögi
Vähem raiskamist, rohkem maitset
Kui mõtleksime paremini läbi, kuidas toitu jahutada, saaksime seda tarbida värskemalt ja vähendada äravisatavaid koguseid. Maitsete paremaks säilitamiseks tuleb vältida toiduainete kuivamist. Meie TwinTech® tehnoloogia suurendab külmiku niiskustaset, et toiduained ei kaotaks maitset ja tekstuuri. Nii säilib toit kuni kolm korda kauem.
Nutikad hoiulahendused
-
1Liha ja kala
Säilitage külmiku alumises osas temperatuuril 1 kuni 3°C
-
2Küpsed juurviljad ja joogid
Säilitage külmiku ülaosas temperatuuril 4 kuni 5°C
-
3Konservid ja purgid
Säilitage külmiku ukseriiulis temperatuuril 5 kuni 7°C
Ilu on vaataja silmades
See käib ja puu- ja juurviljade kohta. Culinary Misfits, mida veavad Lea Brumsack ja Tanja Krakowski, muudavad n-ö "inetud tooted" kunstipäraseks. Nad pakuvad laia valikut smuutisid, mis on hea viis seismajäänud toiduainete ärakasutamiseks. Nagu nad ütlevad: "Smuuti sisse võib panna kõike, ka pehmeid ja veidi üleküpsenud vilju. Keegi ei näe."
Tehke kõvadest puuviljadest ja köögiviljadest sametine smuuti
"Jääkide smuuti"
Miks mitte proovida seda Culinary Misfits'i smuutit ka kodus? Blenderdage ½ väikest kõrvitsat, 1 õun, 1 sidrun, ingverit, kaneeli, kardemoni ja 300 ml petipiima.
Kasutage ülejäänud toitu
Kui toitu jääb üle ja te olete loominguline, ei pea te seda ära viskama. Toiduekspert Niki Charalampopolou selgitab, kuidas järelejäänud toidu sügavkülmutamine vähendab raiskamist ja võimaldab ka maitsvaid vahepalasid valmistada.
Värskendage oma seisukohti
Õigete jahutusvõtetega saate säilitada ka toidu loomulikke maitseid. Külastage Maitsete väärtustamise lehekülgi, et näha, mida tuleks teada toidu pikemalt värskena säilitamise kohta.
MAITSED TEIE ÄRANÄGEMISEL
Sisenege esimesse tõeliselt suhtlevasse küpsetusmaailma. Õigete vahenditega, õigel ajal ja õiges kohas.
Kuumus: aeg uuesti avastada niiskus
Kas parimate roogade saladus võib peituda kindlas niiskustasemes ja madalates temperatuurides? Läksime Pariisist Colombiasse, Calisse, et uurida, mida tähendab kuumus ekspertide jaoks. Nagu selgus, pärineb maitsete kiire viimistlemine üle 1000 aasta tagusest perioodist. Nüüd on aeg seda iidset tehnikat kaasajastada. Vaadake täispikka episoodi ja saage teada.
Toiduvalmistamine ei ole aja küsimus. Asi on temperatuuris
Hervé This
Molekulaargastronoomia rajaja
Mida tähendab küpsetamine?
Kas see on lihtsalt toidu töötlemine kuumusega? Toidu kuumutamine, et söömine oleks ohutu? Või on see maitsete loomine ja toidu isuäratavaks tegemine? See on vaid üks osa sellest, millele molekulaarse gastronoomia rajaja Hervé This on oma elu pühendanud. Rääkisime temaga, et küsida, mida tema uuringud on näidanud. Ja suutsime selle käigus välja peilida, mis on täiusliku munakeetmise saladus...
Vahemik 67 kuni 68°C annab parima maitsega, õrna munakollase
Juurte juurde tagasi
Niiskuse kasutamine toiduvalmistamisel on väga vana trikk, mille abil saavutada ühtlaselt mahlane ja maitsev tulemus. Telekokk Catalina Vélez usub, et kõiki huvitavad nende juured ja et inimesed ihkavad tõelist toitu. Ja aurutamine ootabki uuesti avastamist. Sel viisil valmistatud toit säilitab oma väärtuslikud omadused ja maitsed ka tänu madalale küpsetustemperatuurile.
Temperatuur madalamaks
Kui panete ahju 1-kilose lihatüki ja küpsetate seda tavalisel viisil, jääb lihast alles umbes 700 g. Kui aga küpsetate seda aeglasemalt ja madalamal temperatuuril, jääb alles rohkem. Lisaks sellele jäävad alles kõik oivalised lihamahlad. Seega saate maitsvama ja mahlasema tulemuse.
Lisab auruküpsetuse ajal kuiva kuumust, et saavutada kaunis kuldpruun pind
Lisage auru abil veidi krõbedust
Aur pole mõeldud ainult liha ja juurvilja jaoks. Ka küpsetamisel annab aur palju juurde – saate mõnusalt niiske sisu, parema kerkimise ja mis peamine – krõbeda kooriku. Tänu lisaniiskusele tekib taigna pinnal rohkem tärklist, mis tekitabki rohkem krõbedust.
Auruküpsetuse retseptid
Köögi salarelva – auruküpsetust – on lihtne kasutada. Need retseptid aitavad luua oivalisi roogi, mis üllatavad teid uute maitsenüansside ja tekstuuriga. Auru abil valmivad imelised kevadrullid või šokolaadifondant, mis on kõrgem kui ei kunagi varem. Avastage auru võimalused.
Uuele tasemele viidud aur
Kõige uuemat aurutehnikat võib kohata enamikes professionaalsetes köökides. Kuid nüüd on see võimalik ka kodus. Sous vide tähendab toidu pakendamist vaakumkotti, et maitseid kinni hoida. Küpsetamine toimub madalal temperatuuril, et tagada ühtlane tulemus. Meie ProCombi® Plus'i auruahjul on olemas ka sous vide-funktsioon, et saaksite oivalisi maitseid nautida ka omas kodus.
Lisage kuumust
Viimistlege oma oskusi kuumuse kasutamisel, külastades Maitsete väärtustamise lehekülgi, kust leiate väärtuslikke näpunäiteid. Vaadake, kuidas erinevad meetodid ja temperatuur võivad maitset mõjutada.
MAITSED TEIE ÄRANÄGEMISEL
Sisenege esimesse tõeliselt suhtlevasse küpsetusmaailma. Õigete vahenditega, õigel ajal ja õiges kohas.
Kogemus: rohkem kui toit ja jook
Kujutlege, millist häält teeb krõmpsuv sellerivars... ja nüüd mõelge, kuidas see mõjutab teie maitsekogemust. Meisterkokk Jozef Youssef ja professor Charles Spence just seda uurivadki: kuidas mõjutavad maitse tajumist ja üldist söömiskogemust meie neli ülejäänud meelt, kui toit näeb välja värskem ja maitsvam. Vaadake täispikka episoodi ja saage teada.
Kogu vajaliku info toidu kohta saame me silmade läbi
Jozef Youssef
Köögiteooria projekt
Maitsed: viie meele kogemus
Maitsemeelele omistatakse kuni 28% meie maitsekogemusest. See on teooria, mille Instagrami kokk Jacques la Merde on äärmuseni viinud. Tuhandeid jälgijaid köitvate erakordselt isuäratavate taldrikutäitega – mis tegelikult on valmistatud bensiinijaama toodetest – demonstreerib ta, kuidas visuaalsed efektid meie toidueelistusi mõjutavad.
Mitmekesistage oma toitude maitseid, kasutades erineva värvi ja kujuga toiduaineid
Pidu silmadele
Toidu visuaalne ligitõmbavus on tehnikaküsimus. Auruküpsetus võimaldab toidus säilitada rohkem vitamiine ja toitaineid ja isegi väljanägemist parandada. Auruga küpsetatud köögiviljades on rohkem klorofülli, liha aga jääb mahlakam ja õrnem, olles ka hamba all meeldivam.
Maitsed ja värvid
-
1Punane
Punane toit tähendab meie jaoks enamasti marju ja puuvilju ja paneb ootama magusat maitset.
-
2Roheline
Värsked rohelised meenutavad meile tooreid puuvilju – pannes ootama hapukaid maitseid
-
3Valge
Valged toidud tuletavad meelde soolaseid maitseid, panneski meid ootama midagi soolast.
Toit maitseb paremini kaunilt serveerituna...
Christine Flynn
aka Chef Jacques la Merde
Detailide viimistlemine
Täiusliku maitse saladus peitub detailides. Hoolitsetud välimusega lauanõud on oluline osa toidu väljanägemisest. Köögiteooria tiim leiab, et sõltuvalt taldriku värvist ja kujust võib inimese magusataju muutuda ligi 10%. Parimas korras klaasid ja taldrikud parandavad toidu visuaalset mõju väga oluliselt.
Hästi hooldatud taldrikud ja klaasid teevad teie road visuaalselt veelgi isuäratavamaks
Kogemused, mida kujundada
Külastage meie Maitsete väärtustamise lehekülgi ja hankige väärtuslikke kogemusi. Leidke ideid ja soovitusi ning laadige alla nutitelefoni äpp.
MAITSED TEIE ÄRANÄGEMISEL
Sisenege esimesse tõeliselt suhtlevasse küpsetusmaailma. Õigete vahenditega, õigel ajal ja õiges kohas.
Boonus: klassika täiustamine
Caesari salat on peaaegu iga maailma restorani menüüs. Ehkki seda on palju muudetud, on see alati moes. Ja ehkki selle roa tõlgendus on üle maailma väga erinev, palusime me oma Tasteology eksperte, et nad pakuksid välja selle klassika oma versiooni. Et näeksite, kuidas käib maitsete väärtustamine praktikas. Vaadake täispikka episoodi ja saage teada.
Toiduvalmistamine on armastus, kunst ja lõpuks tehnika.
Hervé This
Molekulaargastronoom
Taaslooge ja -leiutage, täiustage
Mis juhtub, kui vahetate kanaliha kuivatatud wagyu veiseliha vastu? Või loobute lihast üldse? Kuidas mõjutavad maitset kohalikud koostisained? Eriti juhul, kui kohalik tähendab Berliini äärelinna või Vaikset ookeani... Need on vaid mõned selles episoodis vaadeldavatest teemadest.
Klassikalise roa uuesti leiutamine on ideaalne viis uurida toidu loomingulist ja isiklikku poolt.
Hoolikalt tasakaalus kontrast
Hervé This usub, et hea caesari salati saladus peitub tekstuuri ja maitsete õiges kombinatsioonis. Krõbedad krutoonid täiendavad kreemjat anšoovisekastet ning parmesan lisab särtsu grillitud kanalihale ja mahlastele salatilehtedele. Tulemuseks on täiuslik maitse igas suutäies.
TULEMUSED
Järgijäänud Caesari salat
Culinary Misfits on klassikasse jätnud oma vegetaarse ja raiskamisvastase märgi. Nende visioon kombineerib kohalikke toiduaineid – näiteks peeti ja salatilehti tahinikastme, porgandipealsete ja järelejäänud saiast valmistatud krutoonidega.
Käsitsi kuivatatud Caesari salat
Looge omaenda klassika – kasutage seda, mida te armastate. Vahetades kana ja saia kapparikastmega veiseliha vastu välja, näitab Ludwig Maurer meile, kuidas tuttav roog tõeliselt isikupäraseks muuta.
Tõeliselt maitsev salat
Maitsev ja toitev söök ei pea olema keeruline. Autor Mark Schatzker valis oma salatisse mahlased kanafileed ja värskelt korjatud salatilehed. Hoolikalt valitud kvaliteetsed koostisained, mis hea maitse saavutamiseks tugevat maitsestamist ei vaja.
Vaikse ookeani hõnguline Caesari salat
Hea toit peaks peegeldama teie armastust. Meisterkokk Catalina Vélez ammutab inspiratsiooni oma kodumaalt Colombiast. Oma salatisse lisab ta selliseid piirkonnale iseloomulikke koostisaineid nagu suitsu-haikala, vürtsköömned, maisileib ja sofrito.
Inimlik puudutus
Meie Klassika täiustamise harjutus näitab, kui intiimne võib olla toidu valmistamise ja söömise toiming. See on ka võimalus otsida mõne tuttava retsepti isiklikku tõlgendusviisi. Laske oma loovus valla ja te võite saada tõeliselt unikaalse maitseelamuse. Aga ärge oma maitseteekonda siinkohal lõpetage...
MAITSED TEIE ÄRANÄGEMISEL
Sisenege esimesse tõeliselt suhtlevasse küpsetusmaailma. Õigete vahenditega, õigel ajal ja õiges kohas.
MIS ON TASTEOLOGY
Mis juhtub, kui küsime psühholoogiaprofessorilt, kuulsalt Instagrammijalt, teadlaselt või toidu raiskamise vastaselt aktivistilt seda, mida küsime tavaliselt kokkade käest? Tasteology, meie uus dokumentaalfilm, annab vastused. Vaadake treilerit allpool.
Mis on Tasteology?
Tasteology on uus dokumentaalfilm, mis võtab vaatluse alla neli põhilist aspekti, kuidas saavutada toit, mis pakuks midagi kõigile meeltele, oles jätkusuutlik, toitev ja samas ka maitsev. Läheme traditsioonilistest toidusaadetest palju kaugemale ning teeme seda episoodides: Päritolu, Jahutus, Kuumus ja Kogemus. Viime teid maitsete väärtustamise tasandile nii köögis kui ka väljaspool seda.
Kohtuge maitseekspertidega
Maitsete uus tulemine
Tasteology vaatleb maitseid hoopis uue nurga alt. Psühholoogiast Instagramini – oleme kogunud ekspertide arvamusi üle kogu laia toidumaailma. Nagu Ludwig Maurer, Wagyu veiste kasvataja. Mees, kes teab lihast kõike, räägib sellest, kuidas säilitada selle värskus ja tõsta esile maitsed. Nüüd aga lubage meil tutvustada teisi põnevaid eksperte...
-
Satchiko ja Hisato Nakahigashi
Koriluse juurutajas ja meisterkokad Kyotost, Jaapanist.
-
Mark Schatzker
The Dorito Effect'i autor – raamat, mis räägib kunstlikest maitseainetest ja Ameerika tervisekriisist.
-
Tristram Stuart
Brightonis elav autor, kes tahab vähendada toidu raiskamisest tulenevat keskkonnamõju.
-
Culinary Misfits
Berlinis tegutsev duo, kes otsivad ja kasutavad aktiivselt "inetuid" tooteid, mida teised ära viskaksid.
-
Hervé This
Pariisis tegutsev gastronoom-keemik, kes on tuntud selle poolest, et õpetab, kuidas nõudepesumasinas muna keeta.
-
Catalina Vélez
Maailma üks mõjukamaid Ladina-Ameerika meisterkokki ja suur auruküpsetuse propageerija.
-
Charles Spence
Oxfordi eksperimentaalpsühholoogia professor, kelle uurimistöö keskendub söömiskogemusele.
-
Jozef Youssef
Gastronoomilise projekti Kitchen Theory loovjuht ja meisterkokk-patroon, mida ta veab koos Charles Spence'iga
-
Jacques la Merde
A.K.A. Christine Flynn, tuntud meisterkokk ja populaarne Instagrammija, kel on üle 125 tuhande jälgija.
MAITSED TEIE ÄRANÄGEMISEL
Sisenege esimesse tõeliselt suhtlevasse küpsetusmaailma. Õigete vahenditega, õigel ajal ja õiges kohas.